вул. В. Великого 29 В
+38 067 491 10 10

вул. Січеславська 7
+38 098 491 10 10

вул. Робоча 65
+38 099 473 71 76

вул. Чернишевського 23
+38 097 473 32 53

Медикаментозні
блокади


Ефективний метод лікування больового синдрому та інших проявів неврологічних захворювань.

Про метод


Лікувальна блокада - це сучасний метод терапії больового синдрому та інших клінічних проявів захворювань, заснований на введенні лікарських речовин безпосередньо в патологічне вогнище, відповідальне за формування больового синдрому. Порівняно з іншими методами (медикаментозний, фізіотерапевтичний, масаж, мануальна терапія, голкотерапія та ін.) лікувальні блокади застосовуються порівняно недавно і мають помітно виражену ефективність.

Яскраво виражений больовий синдром, а також болі, що не піддаються усуненню звичайними знеболюючими препаратами, допомагають усунути лікувально-медикаментозні блокади. Фахівці клініки «ДОБРОБУТ НАЦІЇ» широко застосовують цей метод лікування больового синдрому при різних захворюваннях. Основне його завдання — позбавити пацієнта від виснажливого болю з метою проведення ефективної терапії основного захворювання в повному обсязі.

Тривалість сеансу: 20-30 хвилин

Поліпшення стану вже через 1-3 сеанси

Що лікує?


Лікувально-медикаментозні блокади незамінні в корекції тяжких станів пацієнтів і використовуються для знеболювання при таких патологіях:

  • Післяопераційний локальний або дифузний біль — усунення больового синдрому.
  • Травматичні ураження при переломах грудної клітки — усунення больових відчуттів.
  • Радикуліт та остеохондроз — усунення больових відчуттів у шийному, грудному, поперековому та крижовому відділах.
  • Остеохондроз, плече-лопатковий періартрит — усунення скутості в суглобі та больового синдрому, відновлення руху.
  • Захворювання сполучної тканини з ураженням колінних суглобів — усунення почуття болю, скутості, відновлення руху суглобом.
  • Туннельний синдром — усунення болю, можливість здійснювати вільні рухи рукою.
Що являє собою процедура

Процедура передбачає введення лікарських препаратів безпосередньо в патологічне вогнище, по ходу або якомога ближче до нервових закінчень, які провокують біль.

Медикаментозні блокади прирівнюються до малих операцій та потребують досконалих знань фізіології та будови людського організму.

Наші професіонали, які мають багаторічну лікарську практику, для досягнення максимальних результатів застосовують різні лікувальні блокади у вигляді:

  • Тканинних ін'єкцій, які передбачають введення препаратів у м'які тканини в районі вогнища патології.
  • Рецепторні уколи, що виробляються в активні біологічно точки, розташовані в сухожиллях, м'язах, шкірі, зв'язках.
  • Провідникові процедури, що блокують нервові тканини.
  • Гангліонарних ін'єкцій безпосередньо у вузли та сплетення нервів.
  • Внутрішньосуглобові уколи, що дозволяють доставити лікарську речовину до ураженого органу.

Вибір найбільш ефективної процедури та діючого препарату здійснюється нашими фахівцями залежно від складності та стадії недуги, віку та супутніх патологій у пацієнта

Підготовка до процедури

До початку проведення курсу лікувальних медикаментозних блокад терапії наш досвідчений лікар:

  • роз'яснить, які методи будуть використані, які механізми дії блокади та очікувані результати;
  • призначить додаткові обстеження для виключення протипоказань та ускладнень;
  • пропише за необхідності седативні препарати, що дозволить уникнути емоційної напруги;
  • запропонує антигістамінні засоби для профілактики виникнення алергічної реакції.
Проведення процедури

Лікувально-медикаментозні блокади проводяться в стерильних умовах, що виключають потрапляння в організм будь-яких патогенних мікроорганізмів разом із ін'єкцією.

На підставі попередніх діагностичних досліджень обирається:

  • зона впливу;
  • техніка виконання ін'єкції;
  • лікарський препарат;
  • дозування засобу, що вводиться.
Порядок проведення процедури

Лікар розміщує пацієнта у зручній для проведення ін'єкції позі.

Місце впливу він ретельно обробляє антисептиком і за необхідності проводить місцеве знеболювання.

Під час виконання блокади лікар повністю контролює стан пацієнта. Після закінчення блокади пацієнт залишається під наглядом лікаря. Це дозволяє простежити за реакцією організму на введені препарати.

Внаслідок швидкої дії ліків, крім усунення больових відчуттів, знімається напруга м'язів та збільшується обсяг та амплітуда рухів. Але запалення та ознаки дистрофії м'язів, зв'язок, хрящів ще зберігаються.

Принцип методу лікування

Оскільки найчастішою причиною звернення пацієнтів до лікаря є біль, то й завдання лікаря не тільки встановити її причину, а й усунути біль, і по можливості зробити це якнайшвидше. Існує безліч способів лікування болю: медикаментозний, фізіотерапевтичний, масаж, мануальна терапія, голкотерапія та ін.

Одним із методів лікування больового синдрому в практиці лікаря ортопеда – травматолога та невролога є лікувальна блокада.

Метод лікувальних блокад є наймолодшим, порівняно з іншими — медикаментозним, хірургічним, психотерапевтичним та численними фізичними методами лікування, таких як масаж, голкотерапія, мануальна терапія, витяжка та ін. — біль, що мають виражений патогенетичний вплив на больовий синдром.

Лікувальна блокада - це сучасний метод терапії больового синдрому та інших клінічних проявів захворювань, заснований на введенні лікарських речовин безпосередньо в патологічне вогнище, відповідальне за формування больового синдрому. Порівняно з іншими методами (медикаментозний, фізіотерапевтичний, масаж, мануальна терапія, голкотерапія та ін.), лікувальні блокади застосовуються порівняно недавно — приблизно 100 років і принципово відрізняються від інших методів терапії больових синдромів.

Основна мета блокади - наскільки можна усунути причину болю. Але важливим моментом є і боротьба із самим болем. Ця боротьба має бути проведена досить швидко, з найменшою кількістю побічних ефектів, матеріальних та тимчасових витрат. Іншими словами швидко та ефективно. Саме цим умовам відповідає метод блокад.

Варіанти блокад

Це локальні та сегментарні блокади.

Локальні блокади роблять безпосередньо в зоні ураження, в зоні зміненої реакції тканини, під вогнища ураження або навколо них, де є запалення, рубець та ін. ). До сегментарних відносять паравертебральні блокади, тобто. у проекцію певних сегментів хребта. Варіант такої сегментарної терапії має пояснення. Кожному сегменту хребта та спинномозковому нерву відповідає певна ділянка шкіри, сполучної тканини (він називається дерматом), м'язи (міотом) та певний «відрізок» кісткової системи (склерот). У сегменті відбувається перемикання нервових волокон, тому можливий і перехресний вплив. Впливаючи за допомогою внутрішньошкірного введення лікарської речовини у певний дерматом, можна впливати як на відповідний сегмент хребта, так і на стан внутрішніх органів, що іннервуються цим сегментом спинного мозку, досягаючи терапевтичного ефекту. І, навпаки, при захворюваннях внутрішніх органів у певному сегменті може відбуватися поразка відповідного дерматома чи міотома. Відповідно до цього механізму за допомогою впливу на міотом або склеротом можна досягати терапевтичного впливу щодо внутрішніх органів.

Які препарати використовують?

Переважно це місцеві анестетики (новокаїн, лідокаїн та ін.) та стероїдні препарати (дипроспан, кеналог та ін.), можливе застосування судинних препаратів. Лікарські засоби відрізняються один від одного за тривалістю ефекту, за рівнем токсичності, ефективності, механізмом дії. Тільки лікар може визначити, чи показана блокада в даному випадку, яким препаратом і який варіант блокади кращий. У чому перевага методу лікувальних блокад?

Швидкий знеболюючий ефект

Швидкий знеболюючий ефект блокад зумовлений тим, що анестетик безпосередньо зменшує підвищену імпульсацію переважно за повільними провідниками нервової системи, якими і поширюється хронічний біль. При інших методах (електронейростимуляції, голкотерапії та інших фізичних факторах) відбувається стимуляція переважно ж швидких нервових провідників, що рефлекторно та опосередковано гальмує больову імпульсацію, тому знеболюючий ефект розвивається повільніше.

Мінімальні побічні ефекти

При медикаментозному методі (прийом таблеток або внутрішньом'язові ін'єкції) лікарські препарати спочатку потрапляють у загальний кровотік (де вони не такі потрібні) і лише потім, у меншій кількості – у хворобливе вогнище. При блокаді ж лікарські речовини доставляються безпосередньо в патологічне вогнище (де вони найбільш необхідні), і тільки потім у меншій кількості надходять до загального кровообігу.

Можливість багаторазового застосування

Звичайно, при блокаді анестетик лише тимчасово перериває больову, патологічну імпульсацію, зберігаючи інші види нормальних нервових імпульсів. Однак тимчасова, але багаторазова блокада больової імпульсації з патологічного вогнища дозволяє досягти вираженого та тривалого терапевтичного ефекту. Тому лікувальні блокади можуть застосовуватися багаторазово при кожному загостренні.

Комплексні терапевтичні ефекти

Крім основних переваг (швидкого знеболювання, мінімального токсичного ефекту) лікувальні блокади мають цілу низку терапевтичних ефектів. Вони знімають на тривалий час місцеву патологічну м'язову напругу та судинний спазм, запальну реакцію, набряк. Вони відновлюють порушену трофіку місцевих тканин. Лікувальні блокади, припиняючи больову імпульсацію з патологічного вогнища, призводять до нормалізації рефлекторних взаємин на всіх рівнях центральної нервової системи.

Таким чином, лікувальні блокади є патогенетичним методом терапії клінічних проявів низки захворювань та больових синдромів. Досвід застосування лікувальних блокад говорить про те, що лікувальні блокади є одним із ефективних методів лікування больового синдрому.

Показання до застосування

Основним показанням до застосування методу лікувальних блокад є больовий синдром, зумовлений остеохондрозом шийного, грудного та поперекового відділів хребта, артралгії, невралгії, лицьові та головні болі, вертебро-вісцералгії, післяопераційні та фантомні болі, плекс Лікувальні блокади застосовуються також при синдромі Міньєра, міотонічному синдромі, трофічних порушеннях кінцівок, тунельних синдромах та ін.

Анестезуючі блокади є, таким же методом діагностики ex juvantibus — оцінка ефективності блокади, як правило, надає істотну допомогу лікарю в постановці правильного діагнозу, дозволяє повніше уявити собі шляхи формування больового синдрому, визначити джерела його продукування.При плануванні лікувальних заходів з Використанням лікувальних блокад вивчають можливі джерела виникнення больового синдрому. У його основі лежать порушення у різних анатомічних структурах хребетного рухового сегмента:

  • міжхребцевий диск
  • задній повздовжній зв'язці
  • епідуральних судин
  • спинномозкових нервів
  • оболонок спинного мозку
  • дуговідростчасті суглоби
  • м'язів, кісток
  • зв'язок

Інервація перелічених структур здійснюється за рахунок поворотної (нерв Люшка) та задньої гілки спинномозкового нерва. І зворотна, і задня гілки несуть інформацію, яка надалі поширюється чутливою порцією нервового корінця в доцентровому напрямку.

Відповідно до іннервації хребетного сегмента можливе визначення рівня переривання патологічних імпульсів за рахунок блокади нервових гілок. З цього погляду блокади поділяються на кілька груп:

1.БЛОКАДИ У ЗОНІ ІННЕРВАЦІЇ ЗАДНІЙ ГІЛКИ Спинномозкового нерва

  • паравертебральні блокади м'язів, зв'язок, внутрішньосуглобові
  • параартикулярні блокади дуговідросткових суглобів
  • паравертебральні блокади задніх гілок спинномозкових нервів протягом

2. БЛОКАДИ У ЗОНІ ПОВЕРНЕНОЇ ГІЛКИ Спинномозкового нерва

    • внутрішньодискові ін'єкції
    • епідуральні блокади
    • селективна блокада спинномозкового нерва

3. ВІДДІЛЬНУ ГРУПУ СКЛАДАЮТЬ БЛОКАДИ МІОТОНІЧНО НАПРУЖЕНИХ М'ЯЗІВ КІНЦЕВ.

Лікувальний ефект блокад обумовлений кількома механізмами:

  • фармакологічні властивості анестетика та супутніх лікарських препаратів
  • рефлекторною дією на всіх рівнях нервової системи
  • ефектом максимальної концентрації препаратів у патологічному осередку та ін.

Інформація на сайті, не може бути використана для встановлення діагнозу, призначення лікування та не замінює прийом лікаря.

Бережіть своє здоров'я, не дозволяйте хворобам зіпсувати вам якість життя, звертайтеся вчасно до фахівців!

ФАХІВЦІ ВІДДІЛЕННЯ ОРТОПЕДІЇ

Ми направляємо своїх пацієнтів лише до найкращих лікарів. Тому, щоб ви могли відчувати себе більш впевнено та захищено, у цьому розділі ми розміщуємо інформацію про тих лікарів, з якими ви спілкуватиметеся під час відвідування нашого центру.

  • Кузьмін
    Максим Вікторович

    Лікар ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

    Стаж роботи 20 років

  • Вяткін
    Олександр Володимирович

    Лікар ортопед-травматолог першої кваліфікаційної категорії

    Стаж роботи 15 років

  • Шевченко
    Ігор Андрійович

    Лікар ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

    Стаж роботи 16 років

  • Маслахов
    Едуард Салімович

    Масажист реабілітолог Член Асоціації мануальних терапевтів України

    Стаж роботи 20 років